Fel

Utazás télvíz idején gyerekekkel

Alleinreisendes-Kind-in-der-Bahn

Utazás télvíz idején gyerekekkel

Miért más a gyerekekkel a téli utazás? Kinek könnyebb, kinek nehezebb? Hogyan pakoljunk, mit vigyünk magunkkal, ha autóval, repülővel vagy épp vonattal közlekedünk? Praktikus tippek utazóknak.

 

Autóval, vonattal vagy repülővel

 

Kisgyerekekkel egy hosszabb út autóval még mindig a legpraktikusabb. Persze ennek is megvannak a hátrányai, a jól befűtött autóból ki kell egyszer csak szállni, újra fel kell öltöztetni a gyereket. Viszont a levegőváltozás mindig egészséges a legkisebbeknek, a nagyobbaknak pedig fontos a sok mozgás. Ha autóval közlekedünk, akkor praktikus, hogy rétegesen öltöztessük fel a gyerekeket. Ugyanez érvényes a vonatozásra is. Viszont a repülővel való utazás eggyel bonyolultabb, főleg akkor, ha a hidegből a melegbe utazunk. Minden utazásnál a gyerekek biztonsága legyen szem előtt, és persze az az érzés is, hogy nekünk szülőknek melyik a legideálisabb. Az autóülések sohasem hiányozhatnak, enélkül ma már egy szülő sem indul el. Azt hiszem erről nem is érdemes hosszan írni, mert ez már az életünk része.

 

1712330283272,autokindersitze-sicherheit-110~_v-16x9@2dS_-6be50a9c75559ca1aaf1d0b25bae287afdcd877a

 

Nyugalom és biztonság

 

A hosszabb, rövidebb utakon is fontos, hogy a gyerekek nyugalomban utazzanak. Erre számtalan trükke van a családoknak. Akár egy-egy mesekönyv nézegetése, mese hallgatása, esetleg nézése vagy a közös családi mesélés. A nagyobbaknál érdemes szójátékokat is kitalálni, amelyben az egész család részt tud venni. Ez nemcsak szórakozás lehet, hanem szókincs – vagy épp figyelemfejlesztés is. Az utazás közbeni étkezésre is fontos, ha odafigyelünk. Soha ne ilyenkor adjunk a gyerekeknek balesetveszélyes ételeket, apró magokat, amelyeket könnyen félre nyelhetnek, vagy túl forró vagy hideg italokat, ételeket, amelyek szintén balesetveszélyesek.

A pihenőidőről se feledkezzünk meg. Egy-egy hosszú út során érdemes több pihenőt beiktatni, ahol nemcsak mi felnőttek nyújtóztathatjuk ki a lábainkat, hanem a gyerekek is mozoghatnak, ehetnek, ihatnak.

 

Mask-Group-15

 

Játék tippek az útra:

  • figyeld meg a kinti tájat – beszélgessetek róla, meséljetek
  • felhőszámláló játék – nézegessétek a felhőket, akár egy-egy felnőbe mit láttok bele, milyen állatot, tárgyat, embert
  • az örök kedvenc a barkóba – és ennek számtalan változatai
  • a szóláncba az egész család bekapcsolódhat, ez a játék, nemcsak érdekes, hanem fejleszti a memóriát, a figyelmet is.

nachtzug-kinder-facebook

 

Tippek a csomagoláshoz

 

Mindig legyen nálunk elsősegély készlet és gyógyszer. Érdemes betenni kötszereket, fertőtlenítőt, hőmérőt, fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt. Ha valaki allergiás a családban, akkor az allergiagyógyszer sem hiányozhat a pakkból.

Figyeljünk arra, hogy ne pakoljuk túl magunkat, inkább kevesebbet tegyünk be, csak azt vigyük el, amire valóban szükségünk van.

Legyen külön csomagja a gyerekeknek: ebbe a saját játékait, könyveit tehetik be, s a pakolás is már egyfajta játék, tanulás, felelősségérzet, hogy ez az ő feladata, az ő csomagja, erre neki kell vigyáznia az út alatt.

Kicsi gyerekeknél az alvási szokásokra is oda kell figyelni. Ha hosszú útra készülünk, akkor érdemes a gyerek alvási szokásait már az út előtt átállítani. Így kevésbé lesznek nyűgösek, s könnyebb lesz velük az utazás.

Az alváshoz mindig pakoljuk be kedvenc párnáját, állatkáját vagy akár ágyneműjét is. Ezzel biztosítva az otthonosság érzését.

 

gettyimages-481628168-2048x2048

 

Biztonságos utat!

 A cikket a Közlekedésbiztonsági rajzpályázatot  kiíró KÖBE Biztosító támogatta.

Nincsenek hozzászólások

Komment hozzáadása