Fel

Biciklizés esőben, hóban, hidegben – tippek és tanácsok

radfahren-winter-670

Biciklizés esőben, hóban, hidegben – tippek és tanácsok

Nyáron és az enyhe őszi időben szinte nem is kérdéses, hogy két kerékre pattanjon a család. De mi a helyzet a téli időszakban? Aludjanak téli álmot a biciklik, vagy ilyenkor is használhatjuk? Tippek, ötletek a cikkben.

 

A kerékpáros közlekedés nemcsak gyors, hanem egészséges is. Viszont a téli időszakokban, mikor már a hőmérő higanyszála egyre lejjebb kúszik, akkor elgondolkodtató, hogy biciklivel menjünk-e valamerre. Persze ilyenkor az is kérdés, hogy milyen hosszú távra indulunk el.

 

Öltözködés

A hideg időben való bringázásnál a legfontosabb, hogy öltözzünk fel! No nem síruhára gondolok, vagy egyéb nagy kabátokra, hanem kényelmes öltözékre, amelyben könnyen tudunk mozogni.

Fontos lehet a kesztyű használata, mert bizony a kéz fagy le a leghamarabb. A bukósisak alá érdemes sapkát húzni, akár egy vékonyabbat, mert a szél könnyen átfújhat rajta.

A kabát, nadrág alá rétegesen öltözködjünk, s a cipőnkre is figyeljünk oda, mert ha áthatjunk egy – egy pocsolyán, könnyen beázhatunk. Sima védő szemüveg is praktikus lehet, mert véd a hideg széltől. Viszont a kapucni nem ajánlatos, mert sokszor zavarhat a rendes kilátásban, s balesetveszélyes lehet.

 

Radfahren-im-Winter-Darmstadt-4-1024x683

Bicikli karbantartása

A téli biciklizésnél fontos, hogy legyen hosszú sárvédő elől – hátul. Ez megvéd az esetleges sár, víz felcsapódásoktól. Igen praktikus ez a kellék, mert ha iskolába megy a gyerek, akkor a ruhája nem lesz koszos.

Minden téli biciklizés előtt ellenőrizni kell a fékeket, a láncot.

A gumikat is érdemes lecserélni úgy, mint az autóknál. Szélesebbekre, jobban tapadósabbakra.

A legfontosabb viszont a lámpa jelenléte és funkcionálása, azaz mindenképp be kell kapcsolni, mikor sötét lesz. Télen pedig jóval hamarább sötétedik, mint nyáron!

 

A téli biciklizés előnyei

Mert igen a sok ruha, és egyéb kiegészítők mellett ez is van. Ugyanúgy gyorsabban tudunk közlekedni biciklivel télen is, mint nyáron, és nem kell a dugóban állni.

A tömegközlekedésnél is előnyösebb, mert nem izzadunk össze a buszon, villamoson, ahol esetleg meleg van, kint meg hideg.

Ha azt gondolnánk, hogy a lábunk fog így megfázni, mindenkit megnyugtatok, hogy nem, mert folyamatosan mozgunk, és még a sárvédő is védi a lábunkat az esetleges szennyeződésektől.

 

dav

Összeségben érdemes tehát elöl hagyni a bicikliket télen is, mert csak a helyes ruházatra és védő felszerelésekre kell figyelni, és máris útra indulhatunk!

 

Biztonságos közlekedést!

 

A cikket a Közlekedésbiztonsági rajzpályázatot  kiíró KÖBE Biztosító támogatta.

 

 

Nincsenek hozzászólások

Komment hozzáadása